Krok rozwojowy w branży tworzyw sztucznych. Kolejna edycja Warsaw Plast Expo za nami

Warsaw Plast Expo, czyli Międzynarodowe Targi Przemysłu Tworzyw Sztucznych, obecnie zaliczane są do elitarnego grona najważniejszych imprez w branży. Edycja 2022 stanowiła kolejny krok rozwojowy dla tego sektora.

Warsaw Plast Expo to jedna z największych platform biznesowych w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. To podczas tego wydarzenia w PTAK Warsaw Expo spotykają się najważniejsi europejscy producenci, reprezentujący wszystkie segmenty sektora: maszyny, urządzenia, surowce, półprodukty, części techniczne, usługi, badania i naukę.

Edycja 2022 to prawie 3200 odwiedzających, który mogli zaznajomić się z ofertami 60 wystawców. Biznesowa przestrzeń PTAK Warsaw Expo pozwoliła na pełne ukazanie gam produktów i usług, co stanowiło podstawę do dialogu pomiędzy producentami a biznesowymi uczestnikami eventu.

Podczas wydarzenia nie zabrakło również paneli tematycznych, traktujących o przyszłości branży i tym, jak postawić w niej kolejnej kroki rozwojowe. Zaprezentowali się między innymi Maria Wiśniewska-Wrona z Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych („Właściwości przeciwmikrobowe polisacharydów w zastosowaniach medycznych i rolniczych”), Marzena Nowiska-Nowak oraz Małgorzata Zubielewicz („Niechciane dekoracje. Ochrona przed graffiti”) czy też Konrad Damski  z POLON-IZOT Sp. z o.o., który wystąpił z prelekcją „Realne oszczędności poprzez kontrolę on-line produkcji tworzyw sztucznych i włóknin – systemy on-line PI-SCANPRO i PI-OPTISCAN.

Warsaw Plast Expo - edycja 2023

Duży sukces tegorocznej edycji Warsaw Plast Expo przerodził się w plany dotyczące kolejnej odsłony wydarzenia. W 2023 roku branża obróbki tworzyw sztucznych spotka się w PTAK Warsaw Expo w dniach 8-10 lutego. Będzie to kolejna okazja do odbycia indywidualnych spotkań biznesowych z producentami, dystrybutorami oraz przedstawicielami największych firm działających w branży. Wyjątkowe oferty, rabaty cenowe i profesjonalna atmosfera wydarzenia z pewnością przełożą się na rozbudowę sieci biznesowej.