Odnieś sukces na Warsaw Plast Expo

Warsaw Plast Expo to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania flagowych produktów oraz ostatnich osiągnięć organizacji działających w sektorze przemysłu tworzyw sztucznych i gumy. Ogromna przestrzeń wystawiennicza o powierzchni niemal 25 000 m2 przeznaczona na realizację wydarzenia, pozwoli wystawcom na nieograniczone możliwości ekspozycji swojego asortymentu oraz zorganizowanie miejsca na swobodne prowadzenie rozmów na tle biznesowym.

Targi w Ptak Warsaw Expo to doskonała platforma marketingu oraz aktywnej sprzedaży. Wydarzenia odwiedzane są przez tysiące profesjonalnych odwiedzających, zainteresowanych podtrzymaniem lub nawiązaniem nowych relacji handlowych. Baza potencjalnych odwiedzających Warsaw Plast Expo to prawie 15 000 gości z kraju i zagranicy. Udział w targach w roli wystawcy pozwala z jednej strony na zainteresowanie swoją ofertą licznego grona uczestników i zdobycie nowych klientów, z drugiej jest doskonałą szansą na poznanie opinii i oczekiwań konsumentów.

Targi to doskonałe miejsce do zaproszenia bazy swoich potencjalnych klientów i zaprezentowania im swoich produktów w trybie roboczym. To jedna z nielicznych okazji, gdy w tak krótkim czasie można spotkać się z tak wieloma klientami.

Ptak Warsaw Expo od lat sprzyja różnokierunkowemu rozwojowi przemysłu, tworząc platformę spotkań oraz dyskusji na temat najistotniejszych kwestii dla jego poszczególnych sektorów. Doskonałą okazją do poznania najświeższych trendów w przemyśle, a także rozwiązań podnoszących jakość wykonywanych przez przedsiębiorstwo usług czy produktów są targi Warsaw Inudstry Week – wydarzenie, które z dużym sukcesem od 5 lat odbywa się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo. Ze względu na dynamiczny rozwój wydarzenia i jego poszczególnych stref, organizatorzy zdecydowali o utworzeniu dodatkowych, odrębnych wydarzeń dla poszczególnych sektorów przemysłu. W efekcie, jednym z nowopowstałych wydarzeń są targi Warsaw Plast Expo. 

Targi przemysłowe w Ptak Warsaw Expo rokrocznie odwiedza tysiące profesjonalistów, którzy z pewnością docenią możliwość zapoznania się z pełną specyfikacją interesującego ich produktu, jak również sposobność obserwacji maszyn i urządzeń podczas pracy. Odpowiednie zadbanie o wrażenia wizualne i estetykę stoiska, a także skuteczną komunikację, przede wszystkim przed rozpoczęciem eventu, z pewnością skieruje większą uwagę uczestników wydarzenia na Twoją ofertę. Dzięki zastosowaniu poniższych wskazówek, wzmocnisz swój udział w targach, a także oszczędzisz wiele stresu i pieniędzy w trakcie organizacji stoiska.

Przed udziałem w targach przemyśl koncepcję swojego stoiska. Zastanów się jakie maszyny są dla Ciebie najważniejsze – to pozwoli w pełni wykorzystać powierzchnię i rozplanować wyposażenie stoiska.

Gdy już będziesz miał plan, czas przejść do wyposażenia stoiska. Jego najważniejsze elementy to:

Branding pierwszym elementem, jakiego odwiedzający szukają na stoisku to logo bądź nazwa firmy. Z wykorzystaniem banerów bądź – dla wzmocnienia efektu – ekranu LED, na którym wyświetlisz jak twoje narzędzia i maszyny radzą sobie w procesie produkcyjnym.

Oświetlenie – jeden z najważniejszych elementów stoiska, który pozwoli Ci w pełni wyeksponować Ci najnowsze produkty. Inteligentna gra świateł zdecydowanie podniesie atrakcyjność Twojego stoiska i produktu.

Podłoga – uzupełnia i podkreśla estetykę Twojego stoiska, o czym możemy przekonać się we wszystkich ośrodkach targowych na Świecie. Dlatego też pokrycie powierzchni stoiska jest w Ptak Warsaw Expo obowiązkowe.

Przyłącze prądu – wyobraź sobie, że zaraz zdobędziesz nowego klienta, ale on musi pilnie skorzystać ze swojego telefonu, który się rozładował. Oczywiście, oferujesz mu skorzystanie z ładowarki, ale… nie masz przyłącza na stoisku. Więc, na pytanie czy prąd na stoisku jest istotny, odpowiadamy – oczywiście!

Miejsce do spotkań – targi to dziesiątki tysięcy osób i setki atrakcji, które generują spory hałas. Planując stoisko pamiętaj o eleganckim i dobrze wyposażonym miejscu, do którego zaprosisz potencjalnych kontrahentów, aby dobić interesu.

Powyższe kilka rad z pewnością pomoże Twojej firmie w osiągnięciu sukcesu na targach. Jeśli masz pytania i szukasz pomysłu na realizację swojego stoiska przejrzyj nasz katalog i skontaktuj się z nami – razem stworzymy coś wyjątkowego!

Atrakcje i aktywność

Stoisko musi posiadać wartość merytoryczną, ale żeby ją zaprezentować trzeba skutecznie zgromadzić na nim odwiedzających. Kluczowe będą w tym przede wszystkim atrakcje, które przygotujesz. Ambasador Twojej marki prezentujący produkty, możliwość aktywnego testowania czy nagrody dla uczestników targów to tylko niektóre pomysły, które pomogą wyróżnić Twoje stoisko.

Nie zapominaj także o rzetelnym kapitale ludzkim podczas targów. Eksperci, którzy wyjdą do klienta i w przystępny sposób zainteresują go ofertą będą o wiele skuteczniejsi, niż jeden pracownik schowany w głębi ekspozycji.

Przygotowanie nowości to świetny pomysł na zaangażowanie i ściągnięcie obecnych klientów na stoisko. Z doświadczenia wiemy, że wszystkie nowości i premiery interesują odwiedzających najbardziej. To doskonała okazja na odświeżenie relacji biznesowych z aktualnymi partnerami i pogłębienie współpracy.

Komunikacja

Wszystkie powyższe elementy składają się na ten najważniejszy – odpowiednią komunikację dotyczącą obecności na targach. Jako organizator zapewniamy tysiące odwiedzających i oferujemy szeroką gamę współpracy marketingowej przed rozpoczęciem targów z wykorzystaniem naszych kanałów. To, czego potrzebujemy, aby Was wesprzeć to zapowiedzi atrakcji.

Targi to także dobre miejsce do zaproszenia bazy swoich potencjalnych klientów i prezentacja im produktów face-to-face. To jedna z nielicznych okazji, gdy w tak krótkim czasie można spotkać się z tak wieloma klientami. Podczas Międzynarodowych Targów Przemysłu Tworzyw Sztucznych wystawcy mogą skorzystać z dodatkowego programu Hosted Buyers. To skuteczna inicjatywa mająca na celu znalezienie nowych partnerów biznesowych i rozwój firm za granicami kraju.

Wspólny sukces

Udane targi dla naszych wystawców to dla nas poczucie dobrze wykonanej pracy. Wierzymy, że ten artykuł będzie dla Was przydatny i pozwoli zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym uzyskanie możliwie najwięcej korzyści z udziału w Warsaw Plast Expo. Na każdym z powyższych etapów zapewniamy oczywiście niezbędne wsparcie merytoryczne, a więcej szczegółów znajduje się w naszej zakładce „dla wystawców”.