Warsaw Plast Expo – Te targi tworzą przemysł 

Warsaw Plast Expo łączą targi z edukacją, chcąc uwrażliwić branżę na postępy w technologii produkcji oraz tzw. „drugi żywot” tworzyw, czyli to, co może powstać z ich rozkładu lub recyklingu

TARGI W PIGUŁCE | Organizatorzy imprezy przewidują, że tegoroczną edycję odwiedzi ponad 5 tysięcy osób z Polski i zagranicy. Do tej pory zarejestrowało się już ponad 100 wystawców (zajmujących się m.in. recyklingiem, gumą, granulatami i barwnikami), a partnerami wydarzenia zostały: czasopismo „Plast Echo” i organizacje należące do Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu oraz Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE | Uczestnicy targów, oprócz zapoznania się z ofertą wiodących marek, będą mogli dołączyć do konferencji „Tworzywa w gospodarce obiegu zamkniętego”. Zapoznają się dzięki temu m.in. z innowacyjnymi technologiami granulatów i elastomerów oraz nowymi rozwiązaniami w technice polimerów odnawialnych. Ponadto organizatorzy pracują nad wystawą „EkoTworzywo”, o której informować będą na stronie internetowej targów.

ZAKRES BRANŻOWY | Tegoroczna impreza została podzielona na cztery główne strefy tematyczne: surowców i substancji pomocniczych, produktów i części technicznych, maszyn i urządzeń, a także usług i nauki. Dzięki takiemu rozwiązaniu odwiedzający szybciej dotrą do interesujących ich wystawców, natomiast prezentujące się na targach firmy zwiększą swoją efektywność sprzedażową.

PRODUKTY I USŁUGI | Podczas targów obecni będą zarówno producenci maszyn i licznych wyrobów (m.in. tworzyw termoplastycznych, gumy, pianek, folii, pojemników do przechowywania, matryc i olejów), jak i stowarzyszeń oraz organizacji branżowych czy naukowych.

KORZYSTNE TARGI | Warsaw Plast Expo to targi sprzyjające korzyściom zarówno odwiedzjących, jak i wystawców. Ci pierwsi poznają najnowsze trendy oraz nawiązują liczne kontakty, drudzy zaś prezentują swoje produkty i usługi tysiącom konsumentów oraz zdobywają cenną wiedzę branżową. Te wzajemne korzyści potwierdzają, że nic nie jest w stanie zastąpić idei targów, przekładających się na efektywniejsze – niż np. internetowe – relacje biznesowe.