Kolejna edycja Warsaw Plast Expo za nami!

Warsaw Plast Expo, czyli Międzynarodowe Targi Przemysłu Tworzyw Sztucznych, obecnie zaliczane są do elitarnego grona najważniejszych imprez w branży. Edycja 2024 stanowiła kolejny krok rozwojowy dla tego sektora.

Warsaw Plast Expo to jedna z największych platform biznesowych w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. To podczas tego wydarzenia w PTAK Warsaw Expo spotykają się najważniejsi europejscy producenci, reprezentujący wszystkie segmenty sektora: maszyny, urządzenia, surowce, półprodukty, części techniczne, usługi, badania i naukę.

Edycja 2024 to 4830 odwiedzających, który mogli zaznajomić się z ofertami 84 wystawców. Biznesowa przestrzeń PTAK Warsaw Expo pozwoliła na pełne ukazanie gam produktów i usług, co stanowiło podstawę do dialogu pomiędzy producentami a biznesowymi uczestnikami eventu.

Podczas wydarzenia nie zabrakło również paneli tematycznych, konferencji traktujących o przyszłości branży i tym, jak postawić w niej kolejnej kroki rozwojowe. Zaprezentowali się między innymi Agnieszka Zdanowicz, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – „Instrumenty i rozwiązania cyrkularne”, Krzysztof Niczyporuk, Polska Izba Opakowań z wystąpieniem „Rynek, trendy i wyzwania przemysłu opakowań”, Karolina Gzyra-Jagieła, Instytut Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny z wystąpieniem „Degradacja biopolimerów – analiza strukturalna”

Warsaw Plast Expo – edycja 2025

Duży sukces tegorocznej edycji Warsaw Plast Expo przerodził się w plany dotyczące kolejnej odsłony wydarzenia. W 2025 roku branża obróbki tworzyw sztucznych spotka się w PTAK Warsaw Expo w dniach 4-6 lutego. Będzie to kolejna okazja do odbycia indywidualnych spotkań biznesowych z producentami, dystrybutorami oraz przedstawicielami największych firm działających w branży.