Biznes, rozwój i rozmowy o przyszłości tworzyw sztucznych. Zapraszamy na Warsaw Plast Expo

Warsaw Plast Expo to międzynarodowe targi przemysłu tworzyw sztucznych, które rewolucjonizują sektor. To nie tylko biznesowe spotkania i rozszerzanie sieci współprac, ale również dyskusja o tym, jak zmienić branżę, by jeszcze bardziej odpowiadała na potrzeby zmieniającego się świata. Zapraszamy w dniach 8-10 lutego 2023 do Ptak Warsaw Expo.

„Przetwórstwo tworzyw sztucznych”. Edukacja podczas Warsaw Plast Expo

Rynek przetwórstwa tworzyw sztucznych ulega dynamicznym zmianom. Wpływają na to zarówno krajowe i światowe regulacje, jak i coraz większa świadomość konsumencka. Trwałość wytwarzanych na jego mocy produktów jest niewątpliwą zaletą, ale z innej perspektywy staje się niekiedy wadą. Dlaczego? Ponieważ statystyki związane z ponownym wykorzystaniem tych tworzyw są bezlitosne – mniej niż 10 procent z nich jest poddawanych recyklingowi, a tylko 12 procent odzyskowi energetycznemu.
Jednym z rozwiązań proponowanych przez liderów sektora jest zagospodarowanie rosnącej liczby odpadów z tworzyw sztucznych w postaci biotworzyw, czyli biodegradowalnych materiałów polimerowych. Innym jest zwiększenie roli recyklingu mechanicznego w gospodarce i prace związane z polepszeniem jakości recyklatów. Które z tych rozwiązań jest skuteczniejsze? Między innymi na ten temat rozmawiać będą branżowi eksperci podczas Warsaw Plast Expo, czyli II edycji międzynarodowych targów przemysłu tworzyw sztucznych, które odbędą się w dniach 8-10 lutego 2023 w Ptak Warsaw Expo. Konferencja „Przetwórstwo tworzyw sztucznych” to jeden z głównych punktów wydarzenia. Realizowana jest przy współpracy z Łukasiewicz Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych, „Plast Echo”, Grupą Azoty, Mitsubishi Chemicals, ML Polyolefins, Argus Maszyny oraz dystrybutorem tworzyw – Albis.

Konferencja rozpocznie się referatem wprowadzającym Fundacji Plastic Europe „Tworzywa sztuczne w obiegu zamkniętym – produkcja, wykorzystanie, zagospodarowanie odpadów”, a zakończy się debatą „Czy biotworzywa i recyklaty mogą stać się przyszłością branży tworzyw”.

Tysiące odwiedzających, ponad setka wystawców i 25 tysięcy m2 powierzchni. Biznes podczas Warsaw Plast Expo

Warsaw Plast Expo to jednak nie tylko edukacja, ale również biznes, który stanowi kluczowy punkt wydarzenia. To jego rozwojowi podporządkowane są targi. W nie zaangażowanych będzie ponad 120 wystawców z Polski i Europy, którzy zaprezentują stworzone przez siebie rozwiązania na prawie 25 tysiącach m2 powierzchni wystawienniczej. Wśród nich będą nowoczesne maszyny, nowe możliwości automatyzacji sektora, jak również pokazy używania ich w praktyce. Wszystko po to, by jak najbardziej przybliżyć przedsiębiorców do nowej rzeczywistości sektora i zdynamizować nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych.

Zakres branżowy Warsaw Plast Expo

W zakresie branżowym Warsaw Plast Expo znalazły się surowce i substancje pomocnicze (tworzywa termoplastyczne, elastomery termoplastyczne, żywice, pianki, gumy, włókna syntetyczne, mieszanki powłokowe, kleje, spoiwa, wypełniacze, materiały wyjściowe, środki pomocnicze czy barwniki), produkty techniczne (takie jak folie, mieszanki, recyklaty, uszczelnienia filtry, pojemniki do przechowywania i transportu), maszyny i urządzenia (do przetwarzania, obróbki końcowej, wykańczania, drukowania, znakowania, spawalnicze, formy i matryce) czy też oprogramowania i systemy wsparcia przemysłowego.

Warsaw Plast Expo – miejsce rozwoju biznesu

Warto więc dołączyć do Warsaw Plast Expo. Więcej informacji na temat rejestracji na wydarzenie można znaleźć na stronie warsawplastexpo.com.